İCAZET MERASİMİNE DAVET Bafra Müftülüğü’ne bağlı Altınyaprak Kız Kur’an Kursu’unda hıfzını tamamlayan 7 öğrenci için 22 Eylül 2013 Pazar günü saat 10:00 da Bafra Müftülüğü Konferans Salonu’nda İcazet Töreni düzenleniyor.

Okunma Sayısı : 1085  Tarih :

İCAZET MERASİMİNE DAVET
 İCAZET MERASİMİNE DAVET

                Bafra Müftülüğü’ne bağlı  Altınyaprak Kız Kur’an Kursu’unda hıfzını tamamlayan 7 öğrenci için 22 Eylül 2013 Pazar günü saat 10:00 da Bafra Müftülüğü Konferans Salonu’nda İcazet Töreni düzenleniyor.

                Bafra Müftülüğü’ne bağlı Altınyaprak Yatılı Kız Kur’an Kursu 1986 yılından beri başlangıçta karma , daha sonraki yıllarda  da sadece bayanlara yönelik hizmetine devam etti. Bu güne kadar binin üzerinde mezun veren Altınyaprak Kız Kur’an Kursu son yıllarda hafızlık eğitim ve öğretimine ağırlık verdi. 20 öğrencinin yüzüne , 30 öğrencinin de hafızlık çalışmalarını sürdürdükleri  Kur’an Kursundan mezun olan 7 hafız öğrenci için 22 09 2013 Pazar günü Bafra Müftülüğü Konferans Salonu’nda icazet merasimi düzenlenecektir. Bu seneden itibaren kurstan mezun olan hafızların kursla ilişkisi kesilmeyecek , diyanet kadrolarına yönelik yapılan yeterlilik sınavlarında yeterlilik belgelerini alıncaya kadar , kursta yeterlilik sınavlarına hazırlık eğitimi verilecektir.

                İcazet Merasimi  Programı ,Bafra Müftülüğü Konferans Salonu’nda İlçe Müftüsü Bürhan KELEŞ ve Samsun İl Müftüsü Yrd. Doç. Dr. Hayrettin ÖZTÜRK’ün konuşmalarının akabinde, hafız öğrencilere belge ve hediyelerinin verilmesinden sonra, bayanlara yönelik olarak devam edecektir.